لینک

مراسم جشن بزرگ میلاد با سعادت مولی الموحدین، حضرت علی (ع) و بزرگداشت مقام پدر با حضور هزاران نفر از مردم فهیم قائم شهر در محوطه عمارت شهرداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری قائم شهر ، جشن باشکوه ولادت حضرت علی (علیه السلام)، باحضور جمعی از هنرمندان برجسته کشوری از جمله خواننده محبوب و نسل جوان سالار عقیلی که به مناسبت زادروز امام اول شیعیان به همت شهرداری و  شورای اسلامی شهر  قائم شهر در نظر گرفته شده بود در شامگاه روز یکشنبه 20 فروردین ماه سالجاری در محوطه عمارت شهرداری برگزار شد.

 همایشی منظم و باشکوه که 20000 نفر از هنردوستان و عاشقان امامت و ولایت ،گروهها و طیفهای مختلف شهری را فارغ از دغدغه های انتخاباتی  و به دور از هرگونه شائبه ،در محوطه عمارت شهرداری دور هم جمع کرده بود تا ساعتها در کنار یکدیگر جمع شده و ضمن گرامیداشت این روز بزرگ،از برنامه های متنوع و در خور توجه آن لذت ببرند.

این مراسم  با مولودی خوانی ،شعر خوانی،پخش کلیپ از فعالیتهای شهرداری ، نورافشانی و اجرای موسیقی سنتی با صدای دلنشین یگانه سالار موسیقی کشور ر،سالار عقیلی همراه بود.

در این مراسم مهندس احمدی گرجی ریاست شورای اسلامی شهر و جمعی از اعضای شورای اسلامی دور چهارم ،محمدی فرماندار شهرستان قائم شهر،مهندس رحیمی شهردار قائم شهر،پرسنل شهرداری و تنی چند از مسئولین شهرستانی حضور داشتند.

 عملگرائی و اقدام جهادی در شهرداری قائم شهر

 در ابتدای این مراسم بیاد ماندنی ،احمدی گرجی ریاست شورای اسلامی شهر ضمن خیر مقدم خدمت حضار و تبریک ولادت سراسر شور و شعف مولی الموحدین علی (ع) از اقدام برجسته مهندس رحیمی شهردار این شهر در برگزاری این مراسم وخیل حضور شهروندان عاشق عصمت و طهارت قدردانی کرد و افزود: امروز  دور هم جمع شدیم تا از سجایا و فضایل بزرگ مردی در آسمان امامت و ولایت سخن بگوئیم که در فرهنگ شیعه جایگاه ویژه ای دارد.

وی آنگاه به اهم مسائل عمرانی و پروژه های در دست اجرای شهرداری اشاره کرد و افزود:در مسائل عمرانی و خدماتی شهری به نقطه ای رسیدیم که میتوان از عملگرائی و اقدام جهادی نهادی صحبت کنیم که بواقع میتوان در عمل آن را مشاهده کرد.

وی ضمن قدردانی صمیمانه از اقدامات خوب و سازنده شهردار قائم شهر گفت و تاکید کرد: امروز قائم شهر به لطف و مدد یکایک پرسنل شهرداری و مدیریت خوب و در خور توجه شهردار این شهر به یک کارگاه بزرگ تبدیل شده است.به هرکجای این شهر سر بزنیم شاهد اقدامات عمرانی و عملیات اجرائی هستیم که جا دارد از یکایک شما عزیزان قدردانی کنم.

احمدی از حسن اعتماد مردم خوب و ولایتمدار این شهر نیز سخن راند و افزود: اگر امروز شاهد دگرگونی در عرصه های مختلف عمرانی و خدماتی در شهر هستیم ناشی از اعتمادی است که شما مردم فهیم و قدرشناس این شهر به خادمین خود در شهرداری داشته و امیدوارم این حرکت بزرگ عمرانی با حضور سازنده شما شهروندان در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نیز مستمر و پایدار باشد.

 ریاست شورای اسلامی شهر با اشاره به پروژه های بزرگ عمرانی شهر تاکید کرد: کاهش مشکلات شهری با اجرای پروژه های عمرانی و با دورنمای آینده شهری امکان پذیر خواهد بود و این مسئله ای است که مدیریت شهری به آن بطور ویژه نگاه میکند.پروژه هایی از جمله تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان بعنوان بزرگترین دستاورد شهری در جهت کاهش ترافیک درون شهری وبرون شهری،اجرای تقاطع غیر همسطح شهید مهدوی ،اجرای پل روگذر شهید عباسپور ،اصلاح هندسی و ایجاد دوربرگردانهای ایمن، احداث پارکها و بوستانها و از همه مهمتر خرید کارخانه نساجی شماره یک بعنوان سند اقدام جهادی .... از جمله پروژه هایی است که در دستور کار شهرداری قائم شهر قرار دارد.

کارخانه نساجی :نوستالوژی بزرگ شهر

رئیس شورای اسلامی شهر از خرید کارخانه نساجی شماره یک بعنوان یک اقدام جهادی در سال گذشته یاد کرد و افزود: در سالی که کشور در شکل اقتصادی دچار چالشهای ریز و درشتی بوده،ما شاهد خرید کارخانه نساجی شماره یک از سوی شهرداری بوده ایم. اقدامی که بواقع در شروع از محالات بوده اما به لطف و مدیریت خوب شهردار این شهر و حمایتهای مدیریت شهری بخصوص حضرت آیت الله معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و خطیب جمعه این شهر ،نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی آقایان دکتر ادیانی و دکتر رضیان ،فرماندار و یکایک اعضای شورای اسلامی و مدیران شهری که در جلسات متعدد و فشرده حاصل شده است.

وی انتقال ،حفظ و تولید اشتغال و استفاده بهینه از فرصت پیش آمده را در کارخانه نساجی یادآور شد و افزود: یکی از مهمترین اهداف در این اقدام بزرگ،تولید و حفظ اشتغال جوانان و امید به احیای دوباره این کارخانه بوده تا نگذاریم این کارخانه به سرنوشت دیگر کارخانه های این شهر تبدیل شود. من امیدوارم با درایت و مدیریت خوب مهندس رحیمی شهرداری که بواقع شبانه روز در تلاش است تا با عملکرد شایسته خود ،فردای بهتری را برای این شهر رقم بزند.

  پروژه چهار دروازه :عیدانه شهرداری و شورای اسلامی شهر

احمدی گرجی از عیدانه شهرداری و شورای اسلامی شهر در شب ولادت مولی علی (ع) خبر داد.

 وی خاطر نشان کرد: به همت شما مردم دیندار و عاشق ولایت بزودی شاهد یکی از بزرگترین طرحهای عمرانی در جهت زیباسازی شهری خواهیم بود.پروژه احداث چهار دروازه در هسته مرکزی شهر با توجه به معماری ایرانی – اسلامی آغاز خواهد شد.

ریاست شورای اسلامی شهر گفت: ادای احترام مدیریت شهری به معماری ایرانی – اسلامی و اجرای پروژه هایی از این دست نشان از توجه وافر شهرداری و شورای اسلامی شهر به معماری ایرانی است که از الگوهای اسلامی نشات گرفته است.

تقاطع غیر همسطح جانبازان: اوج عملگرائی  شهرداری

مهندس احمدی گرجی از پیشرفت قابل توجه پروژه تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان سخن راند و گفت: امروز به مدد و تلاش خادمین شما در شهرداری و در راس ان مهندس رحیمی شهردار ساعی این شهر،تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان در مرحله خوبی قرار دارد و بحول و قوه الهی در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از این اقدام عمرانی شهرداری خواهیم بود.

در ادامه محمدی فرماندار شهرستان قائم شهر با تشکر از حضور هزاران نفری مردم این شهر در جشن ولادت اشاره کرد: اقدامات فرهنگی از این دست به موازات و در کنار عملکردهای عمرانی و خدماتی،یکی از نیازهای مهم شهری است که الحمد الله و المنه با حضور مهندس رحیمی در مسیر خوبی قرارگرفته است.

فرماندار قائم شهر تاکید کرد: امروز و با حضور تیم منسجم و مقتدری که در شهرداری قائم شهر حضوری آگاهانه در جای جای این شهر داشته ،شاهد تحول و سازندگی در شهر هستیم و این یکی از بزرگترین دستاورد و ره آورد دور چهارم شورای اسلامی شهر بوده که با انتخاب مهندس رحیمی شهردار جوان و آینده دار این شهر حاصل شده و من بعنوان نماینده دولت تدبیر و امید از این باب به مدیریت شهری و شخص شهردار بخاطر خدمات ارزنده ای که در طول 11 ماه گذشته به شهر ارائه داده تبریک میگویم.

محمدی ضمن اشاره به خیل جمعیت حاضر در مراسم ولادت خاطر نشان کرد:در طول 4 سال گذشته شاهد چنین جمعیت باشکوه و منسجمی در عمارت شهرداری نبودم و این باعث تعجب من شده است. حضور جمعیت حاضر در آستانه انتخابات پیش رو و بدور از هرگونه مسائل جناح بندی و سیاسی ، از یکسو عشق و ارادت یکایک شما شهروندان به ساحت قدسی و آسمانی عصمت و طهارت را نشان میدهد و از سوی دیگر نتیجه اعتمادی است که شما به خادمین خود در شهرداری و در راس آن مهندس رحیمی شهردار پرتلاش دارید و من امیدوارم در برنامه های دیگر شاهد این همدلی و یکرنگی شما باشیم.

  در ادامه اجرای موسیقی سنتی توسط هنرمند گرامی سالار عقیلی و همراهان با نورافشانی و آتش بازی همراه بود که مورد توجه حاضرین قرارگرفت.

 

پروژه ها انجام شده

احداث رفیوژ خیابان جمنان

احداث پارک پیاده رو

احداث پارک بانوان

احداث رفیوژ در نقاط مختلف شهر

زیرگذر ایثارگران

پروژه المان سرلشکر شهید خلبان جعفر مهدوی

پروژه تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان

اطلاعات تماس

دفتر روابط عمومی:     ۴۲۰۷۶۶۰۷ (۰۱۱)
تلفن شهرداری مرکز:     ۴۲۰۸۴۲۲۰ (۰۱۱)
شماره دورنگار:     ۴۲۰۸۴۲۱۹ (۰۱۱)
سامانه پیام کوتاه:     ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۳۷
مازندران، قائم شهر، خیابان ساری، چهارراه ترک محله

شماره روابط عمومی: ۱۳۷
پست الکترونیک: info@ghaemshahr.ir

تاریخچه شهر

قائم‌شهر مرکز شهرستان قائم‌شهر یکی از شهرهای استان مازندران در شمال ایران می‌باشد. این شهر از سمت شمال و شمال غرب به شهرستان جویبار و شهرستان بابلسر و دریای مازندران (دریای خزر)، از سمت جنوب به شهرستان سوادکوه، از سمت غرب به شهرستان بابل و از سمت شرق به شهرستان ساری محدود است.در سال‌های دور شهرستان فیروزکوه و بخش‌هایی از شهمیرزاد، تا سال ۱۳۵۹ شهرستان سوادکوه و ۱۳۷۶ شهرستان جویبار بخش‌هایی از قائم شهر بوده که به شهرستان تبدیل شدند.Template Design:Dima Group