لینک

 

امروزه نقش و اهمیت فضای سبز در محیط زیست و کیفیت زندگی به طور چشمگیری رو به افزایش است. به همین جهت، در اکثر کشور ها، فضای سبز جزء لاینفک تصمیمات برنامه ریزی مدیران شهری به شمار می آیند. فضای سبز در شهرها به عنوان ریه‌های تنفسی شهرنشینان بشمار می‌آید و به همین دلیل فقدان آن به معنی عدم وجود سلامت و تندرستی در شهرها محسوب می‌شود.

 

 میتوان گفت که انسان، در هر شرایطی روزانه به چند ساعت فضای ساکت و آرام نیاز دارد،که فضای سبز می تواند این فضا را تامین نماید.همچنین از مهمترین اثرهای فضای سبز در شهر ها، کارکرد زیست محیطی آنهاست که شهر ها را به عنوان محیط زیست جامعه انسانی معنی دار کرده است و با آثار سوء گسترش صنعت و کاربرد نادرست تکنولوژی مقابله کرده، سبب افزایش کیفیت زیستی شهر ها می شود.

 

مهندس رحیمی شهردار قائم شهر با تائید مطالب فوق اشاره داشت: فضای سبز به عنوان یکی از مباحث مهم و کاربردی در دیگر کشور ها تبدیل شده است به طوری که هر ساله مساحت زیادی از زمینهای شهری آنها به این کاربری بسیار مهم اختصاص داده می شود. مواردی از جمله تاثیرات بر  کاهش دمای محیط، تولید اکسیژن افزایش نفوذپذیری خاک در مقابل انواع بارش و مانند اینها....

 

وی فضای سبز شهری را به عنوان بخش جاندار محیط شهری مکمل بخش بی جان شهر، یعنی ساختار کالبدی شهر، می داند و خاطر نشان میدارد: سلامت شهروندان و پایداری شهری و کمیت و کیفیت و بازدهی روانی اجتماعی و اکولوژیکی فضاهای سبز شهری یکی از آثار طراحی و برنامه ریزی مناسب شهری می باشد که باید تمام تلاش مسئولین و دست اندرکاران امور شهری برای برآورد آن باشد. به ویژه در طراحی و برنامه ریزی برای احداث شهر های جدید باید این کاربری باتوجه به نیاز های هریک از شهروندان طراحی و مکان یابی گردد.

 

رحیمی گفت: پروزه تقاطع غیر همسطح غدیر بعنوان یکی از پروژه های ترافیکی قائم شهر در کاهش ترافیک این شهر و عدم ورود خوردوهای ترانزیتی به داخل شهر نقش بسزائی دارد.از نقش این موضوع که بگذریم به طراحی و اجرای فضای سبز شهری در این منطقه میتوان اشاره کرد و از نقش این طراحی در آرامش بصری سخنها گفت.

 

رحیمی شهردار قائم شهر در این خصوص گفت: خوشبختانه روند افزایشی توسعه و ایجاد فضای سبز بعنوان یکی از اصول زیرساختی مورد نیاز شهر حکایت از درک عمیق همکاران نسبت به این مهم بوده است.

 

وی تاکید داشت: احداث فضای سبز تقاطع غدیر بعنوان یکی از بزرگترین فضای سبز شهری قائم شهر با مساحتی معادل 24000 متر مربع در 4 لوپ متفاوت و با پیشرفت فیزیکی 80 درصدی روند قابل قبولی داشته است.

 

رحیمی افزود: برای طراحی،اجراء،خاکبرداری ،احداث و نصب تاسیسات لوله کشی جهت آبیاری مکانیزه فضای سبز غدیر رقمی معادل 500 میلیون تومان هزینه داشته است.

 

وی به برنامه های دیگر احداث فضای سبز شهری اشاره کرد و افزود: پروژه احداث فضای سبز حریم راه آهن با مساحتی معادل 15000 متر مربع ،پارک گونی بافی،پارک بانوان و پارک سیاهرود جمعا" با مساحتی معادل 25000 متر مربع از برنامه های دیگر تا پایان سال 95 می باشد.

 

قابل ذکر است که قائم شهر دارای 600000 متر مربع فضای سبز و با جمعیتی 200000 نفری است.سرانه فضای سبز شهری نیز 3 متر مربع است که امیدواریم با ارتقاء این امر شاهد افزایش سرانه فضای سبز و نزدیک شدن به استانداردهای جهانی باشیم.

 

DSC_9969-24

DSC_9962-25

DSC_9960-26

DSC_9956-27

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

پروژه ها انجام شده

احداث رفیوژ خیابان جمنان

احداث پارک پیاده رو

احداث پارک بانوان

احداث رفیوژ در نقاط مختلف شهر

زیرگذر ایثارگران

پروژه المان سرلشکر شهید خلبان جعفر مهدوی

پروژه تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان

اطلاعات تماس

دفتر روابط عمومی:     ۴۲۰۷۶۶۰۷ (۰۱۱)
تلفن شهرداری مرکز:     ۴۲۰۸۴۲۲۰ (۰۱۱)
شماره دورنگار:     ۴۲۰۸۴۲۱۹ (۰۱۱)
سامانه پیام کوتاه:     ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۳۷
مازندران، قائم شهر، خیابان ساری، چهارراه ترک محله

شماره روابط عمومی: ۱۳۷
پست الکترونیک: info@ghaemshahr.ir

تاریخچه شهر

قائم‌شهر مرکز شهرستان قائم‌شهر یکی از شهرهای استان مازندران در شمال ایران می‌باشد. این شهر از سمت شمال و شمال غرب به شهرستان جویبار و شهرستان بابلسر و دریای مازندران (دریای خزر)، از سمت جنوب به شهرستان سوادکوه، از سمت غرب به شهرستان بابل و از سمت شرق به شهرستان ساری محدود است.در سال‌های دور شهرستان فیروزکوه و بخش‌هایی از شهمیرزاد، تا سال ۱۳۵۹ شهرستان سوادکوه و ۱۳۷۶ شهرستان جویبار بخش‌هایی از قائم شهر بوده که به شهرستان تبدیل شدند.Template Design:Dima Group