لینک

 همزمان با 18 ذی الحجه مصادف با روز سه شنبه 30 شهریور 95 جشن بزرگ غدیر از ساعت 10 صبح با حضور مهندس محمدی فرماندار ،تنی چند از اعضای محترم شورای اسلامی شهر ،مهندس رحیمی شهردار قائم شهر،مدیران و مسئولین شهری و آحاد مردم ولایتمدار و ولائی قائم شهر در مصلی این شهر برگزار شد.

 

 این مراسم که به همت شورای اسلامی شهر،شهرداری و ستاد نماز جمعه قائم شهر برگزار شد، مولودی خوانی و نوای خوش الحان مداحان و ذاکرین اهل البیت زینت بخش مجلس بود که از این روز برزگ سخنها رانده شد.

 

  ابوالشهیدین حضرت آیت الله معلمی نماینده محترم مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر در سخنان کوتاهی ضمن با اهمیت خواندن این واقعه بزرگ تاکید کرد: بر همهم شیعیان خصوصا" مردم مسلمان و ولایت دوست ایران اسلامی است که این عید اکبر را گرامی داشته و به جهانیان معرفی نمایند.

 

 خطیب جمعه قائم شهر خاطر نشان کرد:نام شیعه با ولایت و عشق به مولی علی (ع) گره خورده و آنچه که دشمنان قسم خورده این مرز و بوم از آن گریزان هستند سرسپردگی تام وکمال شیعه به مقام ولایت و ائمه اطهار است.

 

 وی به واقعه غدیر اشاره کرد و افزود:داستان غدیر از عظمت و ضرورت ولایت خبر می‏دهد. رسول صلی‏ الله‏ علیه‏ و ‏آله در آن هنگام و در زیر آن آفتاب سوزان آن همه جمعیت را برای چه نگه می‏دارد و چه پیامی برای‏شان دارد.

 

این پیام اساسی‏ ترین پیام دین او بود و به راستی رسول صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏ آله بر عظمت و ضرورت آن واقف بود، که مردم را در آن گرمای سوزان نگه داشت و رسالت آسمانی خویش را به مسلمانان ابلاغ فرمود.

 

 وی به نقش واقعه غدیر در جامعه امروز و جهان اسلام اشاره کرد و گفت:آنچه می‏ توانست همه نقشه‏ های منافقان را یک جا خنثی، و اسلام را در چنان برهه حساسی حفظ کند، تعیین جانشین پیامبر و اعلان رسمی آن بود. این نام مقدس، عنوان عقیده ما و اساس دین است. غدیر ثمره نبوت و میوه رسالت است غدیر تعیین کننده خط‏ مشی مسلمانان تا آخرین روز دنیاست. غدیر ماجرایی سرنوشت‏ ساز است که «خطبه غدیر» شاخص‏ ترین و زنده‏ ترین سند آن است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

پروژه ها انجام شده

احداث رفیوژ خیابان جمنان

احداث پارک پیاده رو

احداث پارک بانوان

احداث رفیوژ در نقاط مختلف شهر

زیرگذر ایثارگران

پروژه المان سرلشکر شهید خلبان جعفر مهدوی

پروژه تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان

اطلاعات تماس

دفتر روابط عمومی:     ۴۲۰۷۶۶۰۷ (۰۱۱)
تلفن شهرداری مرکز:     ۴۲۰۸۴۲۲۰ (۰۱۱)
شماره دورنگار:     ۴۲۰۸۴۲۱۹ (۰۱۱)
سامانه پیام کوتاه:     ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۳۷
مازندران، قائم شهر، خیابان ساری، چهارراه ترک محله

شماره روابط عمومی: ۱۳۷
پست الکترونیک: info@ghaemshahr.ir

تاریخچه شهر

قائم‌شهر مرکز شهرستان قائم‌شهر یکی از شهرهای استان مازندران در شمال ایران می‌باشد. این شهر از سمت شمال و شمال غرب به شهرستان جویبار و شهرستان بابلسر و دریای مازندران (دریای خزر)، از سمت جنوب به شهرستان سوادکوه، از سمت غرب به شهرستان بابل و از سمت شرق به شهرستان ساری محدود است.در سال‌های دور شهرستان فیروزکوه و بخش‌هایی از شهمیرزاد، تا سال ۱۳۵۹ شهرستان سوادکوه و ۱۳۷۶ شهرستان جویبار بخش‌هایی از قائم شهر بوده که به شهرستان تبدیل شدند.Template Design:Dima Group