لینک

 به گزارش روابط عمومی شهرداری قائم شهر، در روز شنبه مورخ 95/8/8 نمایشگاه آثار بومی- محلی با موضوعیت (عکس و مردم شناسی)، با حضور مهندس رحیمی شهردار جوان قائم شهر، مهندس جعفر احمدی ریاست محترم شورای شهر، اعضای محترم شورای اسلامی شهر و مدیران شهری در قائم شهر آغار به کار کرد.

 

 مهندس رحیمی با تاکید بر اینکه مهمترین هویت و میراث گرانبهای هر جامعه حفظ آثار و هنرهای بومی آن است؛ ایشان همچنین اذعان داشتند پیشرفت و ترقی انسان ها در ابعاد مختلف از تکالیفی است که از نظر عقلی و برهانی برای همه انسان ها امری است لازم و اجتناب ناپذیر  و همه انسان ها باید در مسیر زندگی  در راستای حفظ فرهنگ ، آداب و رسوم  و هنرهای قدیمی حرکت نمایند.

 

 ایشان ابراز داشتند  این نمایشگاه ها باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا از نظر فرهنگی در حوزه ی گردشگری نیز تأثیرگذار باشد و هدف از برگزاری چنین نمایشگاه های را، اشاعه فرهنگ بومی – محلی و همچنین جلوگیری از بروز آسیب های ناشی از فضایهای گردشگری و خرده فرهنگ ها ، عنوان داشتند.

 

گفتنی است این نمایشگاه به مدت یک هفته تا تاریخ 95/8/14 به صورت همه روزه و در ساختمان میراث فرهنگی قائم شهر واقع در خیابان مدرس برقرار می باشد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

پروژه ها انجام شده

احداث رفیوژ خیابان جمنان

احداث پارک پیاده رو

احداث پارک بانوان

احداث رفیوژ در نقاط مختلف شهر

زیرگذر ایثارگران

پروژه المان سرلشکر شهید خلبان جعفر مهدوی

پروژه تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان

اطلاعات تماس

دفتر روابط عمومی:     ۴۲۰۷۶۶۰۷ (۰۱۱)
تلفن شهرداری مرکز:     ۴۲۰۸۴۲۲۰ (۰۱۱)
شماره دورنگار:     ۴۲۰۸۴۲۱۹ (۰۱۱)
سامانه پیام کوتاه:     ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۳۷
مازندران، قائم شهر، خیابان ساری، چهارراه ترک محله

شماره روابط عمومی: ۱۳۷
پست الکترونیک: info@ghaemshahr.ir

تاریخچه شهر

قائم‌شهر مرکز شهرستان قائم‌شهر یکی از شهرهای استان مازندران در شمال ایران می‌باشد. این شهر از سمت شمال و شمال غرب به شهرستان جویبار و شهرستان بابلسر و دریای مازندران (دریای خزر)، از سمت جنوب به شهرستان سوادکوه، از سمت غرب به شهرستان بابل و از سمت شرق به شهرستان ساری محدود است.در سال‌های دور شهرستان فیروزکوه و بخش‌هایی از شهمیرزاد، تا سال ۱۳۵۹ شهرستان سوادکوه و ۱۳۷۶ شهرستان جویبار بخش‌هایی از قائم شهر بوده که به شهرستان تبدیل شدند.Template Design:Dima Group