لینک

 

 

بمناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) عصر شعر عاشورایی بر بلندای آفتاب در سالن اجتماعات شهرداری قائم شهر برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری قائم شهر، این مراسم در روز سه شنبه مورخ 95/8/25 با حضور رضا رحیمی شهردار قائم شهر، اعضای محترم شورای شهر و جمعی از علاقه مندان و اصحاب شعر و ادب و مردم شهرستان قائم شهر برگزار شد. این مراسم به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و به منظور ترویج و اشاعه فرهنگ عاشورایی و آشنایی با اهداف قیام عاشورا به همت شهرداری قائم شهر برپا شد.

 

رحیمی با اشاره به این موضوع که امروزه یکی از عوامل مانا بودن واقعه عاشورا، ماندگاری اشعار در ذهن مردم است و نقش شعر در معرفی حادثه خونین کربلا و مظلومیت امام حسین(ع) بسیار مؤثر می باشد و با توجه به اهمیت این موضوع و اینکه شعر عاشورایی یکی از مهمترین ابزار برای انتقال پیام عاشورا می باشد و این مراسم بر مبنای همین هدف پایه ریزی شده تا بتوانیم واقعه عاشورا را در روح و جان مردم بنشانیم.

 

گفتنی است در این مراسم علاوه بر شاعران و اهالی فرهنگ و ادب، برخی از مسئولان فرهنگی شهرستان نیز حضور داشتند که اشعار شاعران منتخب استانی و شهرستان مورد توجه و استقبال آنها قرار گرفت و در پایان نیز از شعرا مدعو تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

تقدیرمدیر کل حفظ آثار ونشرارزشهای دفاع مقدس استان مازندران ازمهندس رحیمی

تقدیرمدیر کل حفظ آثار ونشرارزشهای دفاع مقدس استان مازندران ازمهندس رحیمی

به گزارش روابط عمومی شهرداری قائم شهر : سرتیپ دوم پاسدار عبدالله ملکی مدیر کل حفظ آثار ونشرارزشهای دفاع مقدس استان مازندران به پاس زحمتهای بی دریغ مهندس رحیمی در حفظ آثار ونشرارزشهای دفاع مقدس در شهرقائم شهر مانند نصب المان های مذهبی والمان سرلشگر شهید خلبان جعفر مهدوی و  ودرج تمثال شهدا در گوشه گوشه شهر تقدیر کردند.
تقدیر حضرت آیت الله معلمی ازمهندس رحیمی شهردار قائمشهر

تقدیر حضرت آیت الله معلمی ازمهندس رحیمی شهردار قائمشهر

امام جمعه قائمشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان، از انجام عملیات عمرانی شهرداری قائمشهر که درکوتاه ترین زمان صورت گرفت  تقدیر کرد.

پروژه ها انجام شده

احداث رفیوژ خیابان جمنان

احداث پارک پیاده رو

احداث پارک بانوان

احداث رفیوژ در نقاط مختلف شهر

زیرگذر ایثارگران

پروژه المان سرلشکر شهید خلبان جعفر مهدوی

پروژه تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان

اطلاعات تماس

دفتر روابط عمومی:     ۴۲۰۷۶۶۰۷ (۰۱۱)
تلفن شهرداری مرکز:     ۴۲۰۸۴۲۲۰ (۰۱۱)
شماره دورنگار:     ۴۲۰۸۴۲۱۹ (۰۱۱)
سامانه پیام کوتاه:     ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۳۷
مازندران، قائم شهر، خیابان ساری، چهارراه ترک محله

شماره روابط عمومی: ۱۳۷
پست الکترونیک: info@ghaemshahr.ir

تاریخچه شهر

قائم‌شهر مرکز شهرستان قائم‌شهر یکی از شهرهای استان مازندران در شمال ایران می‌باشد. این شهر از سمت شمال و شمال غرب به شهرستان جویبار و شهرستان بابلسر و دریای مازندران (دریای خزر)، از سمت جنوب به شهرستان سوادکوه، از سمت غرب به شهرستان بابل و از سمت شرق به شهرستان ساری محدود است.در سال‌های دور شهرستان فیروزکوه و بخش‌هایی از شهمیرزاد، تا سال ۱۳۵۹ شهرستان سوادکوه و ۱۳۷۶ شهرستان جویبار بخش‌هایی از قائم شهر بوده که به شهرستان تبدیل شدند.Template Design:Dima Group