لینک

 

مهندس رحیمی شهردار قائم شهر از آغاز عملیات اجرائی تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان خبر داد. به گزارش روابط عمومی شهرداری قائم شهر مهندس رحیمی اظهار داشت:اجرای این طرح بزرگ عمرانی ،کمک بزرگی به حل مشکل ترافیکی ورودی و خروجی شهر از محور ساری خواهد داشت.

 وی تاکید داشت: میدان جانبازان در مسیر اصلی شاهراه شمال کشور قرار داشته و به علت تقاطعی که با خروجی شهر به مرکز استان را دارد ، همواره در عبور و مرور اخلال ایجاد میشود و از این باب این نقطه از شهر همیشه در ت رافیک سنگینی قرار دارد.

شهردار قائم شهر با اعلام این مطلب که گزینه انتخابی جهت اجرای تقاطع غیر همسطح از میان چندین گزینه و در جلسات متعدد برگزیده شده تاکید داشت: اجرای این پروژه ترکیبی از مسیر رفت از بابل به ساری به صورت غیر همسطح و مسیر برگشت از ساری به صورت همسطح خواهد بود که این امر علاوه بر صرفه جوئی و کاهش هزینه مضافا" در تقلیل حجم پل جهت کمک به حفظ جداره تقاطع و خط آسمان خواهد بود.

وی ضمن قدردانی از حسن توجه مدیریت شهری علی الخصوص اعضای محترم شورای اسلامی شهر خاطر نشان کرد: لایحه مربوطه طی سیر تشریفات اداری در شورای اسلامی شهر در آذر ماه مورد تصویب آن شوراء واقع و مطالعات اولیه آن توسط مشاور ایمن تقاطع بررسی و کلیات آن در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کل کشور مورد تصویب اعضاء واقع گردید و مقرر شد طرح پیشنهادی از نقطه نظر تملکات اطراف پروژه و افزایش خطوط عبوری و گردشی مورد بازنگری قرار گیرد.

رحیمی بار دیگر از همه کسانی که در مسیر طراحی و تصویب و بازنگری این پروژه تلاش داشتند قدردانی کرد و افزود: سر انجام طرح مذکور در شورای ترافیک استان مورد موافقت واقع گردید.

مهندس رحیمی با اشاره به اهمیت اجرای این تقاطع خاطر نشان کرد:تقاطع پیش رو به طول 610 متر که 288 متر آن بصورت روگذر و الباقی بصورت رمپ خاکریز شده با اعتباری  بالغ بر 80 میلیارد ریال و ظرف مدت یکسال اجراء خواهد شد.

وی تاکید داشت: این تقاطع دارای 13 متر عرض شامل دو لاین رفت و پیاده روی اورژانسی به صورت تک پایه به قطر 3 متر اجرا خواهد شد. ارتفاع پل در بالاترین حد خود به 8 متر رسیده و دارای 60 عدد شمع 25 متری مسلح خواهد شد.

شهردار قائم شهر با تاکید لزوم تملک بخشی از عرصه و اعیان اطراف اجرای پروژه گفت:در کنار تملک املاک باید به جابجائی تاسیسات ،تیرهای روشنائی،ترانسهای برق،کافوها و پستهای مخابراتی،تاسیسات گاز و آب اشاره کنم که الحمداللله و المنه  با همکاری و مشارکت خوب سازمانهای حفار در حال انجام می باشد.

   

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

پروژه ها انجام شده

احداث رفیوژ خیابان جمنان

احداث پارک پیاده رو

احداث پارک بانوان

احداث رفیوژ در نقاط مختلف شهر

زیرگذر ایثارگران

پروژه المان سرلشکر شهید خلبان جعفر مهدوی

پروژه تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان

اطلاعات تماس

دفتر روابط عمومی:     ۴۲۰۷۶۶۰۷ (۰۱۱)
تلفن شهرداری مرکز:     ۴۲۰۸۴۲۲۰ (۰۱۱)
شماره دورنگار:     ۴۲۰۸۴۲۱۹ (۰۱۱)
سامانه پیام کوتاه:     ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۳۷
مازندران، قائم شهر، خیابان ساری، چهارراه ترک محله

شماره روابط عمومی: ۱۳۷
پست الکترونیک: info@ghaemshahr.ir

تاریخچه شهر

قائم‌شهر مرکز شهرستان قائم‌شهر یکی از شهرهای استان مازندران در شمال ایران می‌باشد. این شهر از سمت شمال و شمال غرب به شهرستان جویبار و شهرستان بابلسر و دریای مازندران (دریای خزر)، از سمت جنوب به شهرستان سوادکوه، از سمت غرب به شهرستان بابل و از سمت شرق به شهرستان ساری محدود است.در سال‌های دور شهرستان فیروزکوه و بخش‌هایی از شهمیرزاد، تا سال ۱۳۵۹ شهرستان سوادکوه و ۱۳۷۶ شهرستان جویبار بخش‌هایی از قائم شهر بوده که به شهرستان تبدیل شدند.Template Design:Dima Group