لینک

 معاونت خدمات شهری شهرداری قائم شهر از ساماندهی دستفروشان چهارشنبه بازار واقع در کوی طالقانی خیابان آیت الله صالحی مازندرانی(ره) خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری قائم شهر و به نقل از معاونت این شهرداری ،یکی از دستورکارهای مجموعه مدیریت شهری ،ساماندهی بازارهای دست‌فروشی در قائم شهر است.

 

معاون خدمات شهری ضمن اشاره به ضرورت ساماندهی گروه های دست‌فروشی و جلوگیری از پراکندگی و نابسامانی این طیف در سطح شهر اظهار داشت: به طور طبیعی پراکندگی گروه‌های اینچنینی علاوه بر کاهش سطح نظارت، برای شهروندان نیز محدودیت‌هایی را ایجاد می‌کند و به منظور  رفع و دفع مشکل مذکور یکی از حوزه‌های مورد توجه شهرداری ساماندهی افرادی هستند که از طریق دست‌فروشی ارتزاق می‌نمایند.

 

وی در ادامه افزود: ساماندهی این گروه و متمرکز نمودن آنها در مکان‌هایی مشخص به منظور برون‌رفت از مشکلات و نارسایی‌های مرتبط با این موضوع ضرورتی است که مدنظر مدیریت شهری قرار دارد. به همین منظور در کوی طالقانی و به جهت مسکونی بودن منطقه و نیز اعتراضات مردمی در خصوص ترافیک حاصله و مشکلات ناشی از این امر،شهرداری اقدام به ایجاد مکان جدیدی در رینگ داخلی نموده است.

 

 ایشان با توجه به بافت قدیمی چهارشنبه بازار و ترافیک موجود در منطقه اظهار داشتند: انتظار جامعه از مدیریت شهری ،ساماندهی هر چه سریع‌تر این قشر به ‌منظور تحقق حقوق شهروندی، زیباسازی چهره شهر و گردش اقتصادی از مجاری تعریف‌شده در شهر است .

 

وی با اشاره به مشکلات به وجود آمده درنتیجه افزایش روزافزون دست‌فروشان اظهار می‌کند: در این راستا و به کاهش ایجاد سد معبر و تردد بیش‌ازحد دستفروشانی که اقدام به عرضه اقلام مختلف خوراکی در منطقه کوی طالقانی نمودند ،مزاحمت‌هایی از قبیل اشکال در تردد و ایجاد آلودگی صوتی را برای برخی شهروندان به وجود آورده  که برای رفع این معضل شهرداری اقدام به جانمائی مکان جدیدی در همان منطقه نموده است.

 

معاونت خدمات شهری در پایان از تمامی دستفروشان به جهت همکاری صمیمانه در این طرح قدردانی نمود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

پروژه ها انجام شده

احداث رفیوژ خیابان جمنان

احداث پارک پیاده رو

احداث پارک بانوان

احداث رفیوژ در نقاط مختلف شهر

زیرگذر ایثارگران

پروژه المان سرلشکر شهید خلبان جعفر مهدوی

پروژه تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان

اطلاعات تماس

دفتر روابط عمومی:     ۴۲۰۷۶۶۰۷ (۰۱۱)
تلفن شهرداری مرکز:     ۴۲۰۸۴۲۲۰ (۰۱۱)
شماره دورنگار:     ۴۲۰۸۴۲۱۹ (۰۱۱)
سامانه پیام کوتاه:     ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۳۷
مازندران، قائم شهر، خیابان ساری، چهارراه ترک محله

شماره روابط عمومی: ۱۳۷
پست الکترونیک: info@ghaemshahr.ir

تاریخچه شهر

قائم‌شهر مرکز شهرستان قائم‌شهر یکی از شهرهای استان مازندران در شمال ایران می‌باشد. این شهر از سمت شمال و شمال غرب به شهرستان جویبار و شهرستان بابلسر و دریای مازندران (دریای خزر)، از سمت جنوب به شهرستان سوادکوه، از سمت غرب به شهرستان بابل و از سمت شرق به شهرستان ساری محدود است.در سال‌های دور شهرستان فیروزکوه و بخش‌هایی از شهمیرزاد، تا سال ۱۳۵۹ شهرستان سوادکوه و ۱۳۷۶ شهرستان جویبار بخش‌هایی از قائم شهر بوده که به شهرستان تبدیل شدند.Template Design:Dima Group