لینک

به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری قائم شهر ، مراسم یادبود شهدای حادثه جانسوز ساختمان پلاسکو در مسجد جامع قائم شهر و با حضور پرشور مردم این شهر و مسئولان شهری برگزار شد.

 

به یاد آور لحظه ای را که مأموران آتش نشانی با تلاشی وصف ناپذیر و با به خطر انداختن زندگی خود با تمام وجود برای نجات همنوعشان تلاش می کنند. لحظاتی که گاه صدای ناله را می توان شنید و گاه تنها سکوتی مرگبار است.لحظاتی که درون هیچ کس آرام و قرار نیست.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری قائم شهر، در این مراسم که روز دوشنبه مورخ چهارم بهمن ماه  سال جاری  برگزار شد،حضرت آیت الله معلمی نماینده محترم مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه محبوب قائم شهر،مهندس رحیمی شهردار، مهندس محمدی فرماندار، احمدی رئیس شورا و تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر،مسئولین شهری، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و مردم عزیز قائم شهر حضور داشتند.

 

احمدی رئیس شورای اسلامی شهر در ابتدای این مراسم ضمن خیرمقدم به حاضرین، این ضایعه دردناک را به مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران تسلیت گفت و اظهار داشت: انسانها به درجه ای از معرفت و توفیق می رسند که حاضرند از جان خود بگذرند و جان عزیز خود را برای مردمشان فدا کنند .

 

وی تاکید داشت: ما باید برای این افراد سر تعظیم فرود آوریم و این ضایعه برای همه ما دردناک بوده اما برای همکاران ما در سازمان آتش نشانی دردی عمیق تر و قابل درک بیشتری بوده به این دلیل که این عزیزان از نزدیک شاهد چنین صحنه هایی بوده و آگاهانه و عاشقانه از جان خود گذشته اند و این واقعه برایشان ملموستر است.

 

احمدی خاطر نشان کرد: پیکرهای زیادی زیر خروارها خاک مانده و همه در تلاشند که این موضوع به سرانجام برسد.

 

ایشان در ادامه اظهار داشتند : باید عقلانیت را در مدیریت خود لحاظ کنیم تا شاهد اینگونه اتفاقاتی که در پلاسکو بوقوع پیوست نباشیم و این واقعه به عنوان یکی از تلخ ترین وقایع تاریخ ثبت خواهد شد.

 

ابوشهیدین حضرت آیت الله معلمی با بیان این موضوع که این حادثه تلخ و بسیار ناگوار تقدیر الهی است که کل ایران را متاثر نمود. این آتشنشانها جان خود را در طبق اخلاص قراردادند و قبل از حضور کسبه آن محل در آن مکان حاضر شدند . کسیکه در میدان عقل و شرع برای خدمت به دیگران پیشتاز باشد مقامش بسیار متعالیست.

 

ایشان بیان داشتند : عالیترین مقام در محضر خداوند مقام شهادت است . این آتش نشانها جان خود را در طبق اخلاص قرار دادند و در شرایطی که خود در تهدید جدی بودند مقاومت کرده و تا پای جان ایستادند و این امر مورد تمجید و تایید است و باید به خانوادهای این ایثار گران تبریک گفت که فداکارانه از خود گذشتند و غیرتمندانه در صحنه حضور داشتند و باید گفت کسانیکه در مسیر خدمت به مردم دنیا را ترک می کنند در پیشگاه خدا دارای عجر و منزلت بالایی می باشند.

 

 در خاتمه آیت الله معلمی این ضایعه را به محضر رهبر انقلاب ، خانواده های داغدارشان و عزیزان آتش نشان تسلیت عرض نمودند.

 

در حاشیه برگزاری این مراسم رحیمی شهردار قائم شهر نیز ضمن تسلیت فاجعه غمبار ساختمان پلاسکو به خانواده های شهدای آتش نشان و طلب آمرزش برای روح این عزیزان خاطر نشان کرد: به تمام عزیزان حاضر در محل اوار برداری ساختمان پلاسکو خداقوت و خسته نباشید عرض میکنم و آمادگی شهرداری قائم شهر و پرسنل سازمان آتش نشانی را برای امدادرسانی به این عزیزان اعلام میدارم و تاکید میکنم هر چه در توان داریم برای امداد به این بزرگواران در طبق اخلاص قرار خواهیم داد.

 

شایان ذکر است می توان به حضور مردم همیشه در صحنه قائم شهر که این بار نیز برای همدردی با خانواده‌های این ایثارگران واحترام و گرامیداشت یاد و خاطره آنها در این مراسم حضور پیدا کردند تا به نوعی تسلی خاطری برای خانواده های گرانقدرشان باشند نیز اشاره کرد.  

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

پروژه ها انجام شده

احداث رفیوژ خیابان جمنان

احداث پارک پیاده رو

احداث پارک بانوان

احداث رفیوژ در نقاط مختلف شهر

زیرگذر ایثارگران

پروژه المان سرلشکر شهید خلبان جعفر مهدوی

پروژه تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان

اطلاعات تماس

دفتر روابط عمومی:     ۴۲۰۷۶۶۰۷ (۰۱۱)
تلفن شهرداری مرکز:     ۴۲۰۸۴۲۲۰ (۰۱۱)
شماره دورنگار:     ۴۲۰۸۴۲۱۹ (۰۱۱)
سامانه پیام کوتاه:     ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۳۷
مازندران، قائم شهر، خیابان ساری، چهارراه ترک محله

شماره روابط عمومی: ۱۳۷
پست الکترونیک: info@ghaemshahr.ir

تاریخچه شهر

قائم‌شهر مرکز شهرستان قائم‌شهر یکی از شهرهای استان مازندران در شمال ایران می‌باشد. این شهر از سمت شمال و شمال غرب به شهرستان جویبار و شهرستان بابلسر و دریای مازندران (دریای خزر)، از سمت جنوب به شهرستان سوادکوه، از سمت غرب به شهرستان بابل و از سمت شرق به شهرستان ساری محدود است.در سال‌های دور شهرستان فیروزکوه و بخش‌هایی از شهمیرزاد، تا سال ۱۳۵۹ شهرستان سوادکوه و ۱۳۷۶ شهرستان جویبار بخش‌هایی از قائم شهر بوده که به شهرستان تبدیل شدند.Template Design:Dima Group