لینک

همزمان با ششمین روز از دهه فجر، آغاز عملیات اجرایی 4 طرح عمرانی با حضور مسئولین شهری و استانی  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری قائم شهر،  پروژه های عمرانی و خدماتی (احداث پارک سیاهرود – پارک مرحوم یزدانی- پارک طالقانی و پارک سمنا دشت) در روز یکشنبه مورخ 95/11/17 با حضور حضرت آیت الله معلمی نماینده محترم مردم در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه محبوب شهرستان قائم شهر،احمدی رئیس شورای اسلامی شهر و تنی چند از اعضای محترم شورا،رضا رحیمی شهردار، مسئولین استانی، مسئولین شهری و پرسنل شهرداری کلنگ زنی شد.

شهردار ضمن عرض خوشامد به همه مسئولین شهری و اصحاب رسانه اظهار داشتند، امیدواریم سرانه فضای سبز هرچه زودتر به بهترین نحو افزایش پیدا کند که تا همیشه شاهد اجرایی شدن چنین پروژه هایی در سطح شهر باشیم. وی خاطر نشان کرد که امیدواریم این پارکها در شان شهر و شهروندان عزیزمان باشد و یک فضای شاد و مفرحی را برای همه فراهم آورد. ایشان همچنان اشاره نمود این پروژه ها بصورت مستمر ادامه پیدا کند تا مردم از آن سود و بهره کافی ببرند.

 

احمدی اعلام کرد شهرداری و شورای شهر با ماموریت و رسالتی که بر عهده دارند خود را خادم مردم می دانند. این پارکها باید طوری طراحی شود که در آنجا جذب توریست صورت بگیرد و اگر امکانات دیگر لازم باشد با نظر شهردار و شهرداری تامین خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد این پروژه ها نشانگر افق دید خوب و مطلوبی است که همه ما به شهر خود داریم و امیدواریم اینگونه پروژه ها استمرار پیدا کند.

در خاتمه از شهردار و معاونین و پرسنل شهرداری که همت والایی به خرج داده اند تا این موقعیت و رویدادی که مناسب با دهه فجر بود را پدید آوردند، تشکر و قدردانی  نمود و اعلام داشت که این پروژه ها می تواند برگ زرینی برای ما و شهروندان قائم شهری باشد.

 

ابوشهیدین آیت الله معلمی ضمن تبریک دهه مبارک فجر ومتعاقب آن سالروز ولادت بزرگ بانوی اسلام حضرت زینب کبری (س)، اقدام خانواده خیر مرحوم حاج مدد یزدانی را تحسین نمودند واظهار داشتند امیدوارم که ایزد منان این احسان را از ایشان قبول فرمایند و انشاالله پارکی ساخته شود که در آن شئونات اسلامی رعایت شود و با آداب و فرهنگ  اسلامی و دینی مطابقت داشته باشد .

ایشان در ادامه بیان داشتند که امیدواریم با وجود این زندگی ماشینی و آپارتمانی ، شاهد اینگونه فضاهای طبیعی و سالم و عاری از هرگونه دود و آلودگی باشیم.

در خاتمه ایشان ضمن تشکر از خانوده مرحوم یزدانی و همکاری همسایه ها و مردم اطراف این پارک ، از زحمات شهردار، اعضای شورای شهرو پرسنل شهرداری تقدیر و آروزی موفقیت نمودند.

شهروندان نیز از شهردار و شورای شهر بخاطر بوجود آوردن چنین شرایط و امکانتی تشکر و قدردانی نمودند.

مشخصات پروژه ها به شرح زیر می باشد:

پارک سمنا دشت :

-  این پارک با همکاری اداره کل مسکن و شهرسازی استان مازندران اجرا خواهد شد.

-  هزینه اجرایی پروژه:  22 میلیارد ریال

-  مساحت پیاده رو و فضای سبز: 16000 متر مربع ، مساحت فضای سبز سر پوشیده (خانه محله) : 350 متر مربع، مساحت سرویس بهداشتی و نگهبانی : 150 متر مربع، آلاچیق و فضای نمایشگاهی : 200 متر مربع ، فضای بازی کودکان : 600 متر مربع

-  مدت زمان اجرای پروژه : 10 ماه

 

پارک سیاهرود:

-  مساحت پارک : 7000 متر مربع

-  مدت زمان اجرای پروژه : 6 ماه

-  این پارک شامل: پارک کودک – رستوران و کافی شاپ – آلاچیق – فضای سبز – آبنما – نمازخانه و سرویس بهداشتی –  فضای بازی کودکان – پیاده رو

-  هزینه اجرایی پروژه :  10میلیارد و 500 میلیون ریال

 

 

پارک (وراث مرحوم) حاج مدد یزدانی

-  مساحت پارک : 10000 متر مربع

-  مدت زمان اجرای پروژه : 6 ماه

-  این پارک شامل: پارک کودک – رستوران و کافی شاپ – آلاچیق – فضای سبز – آبنما – نمازخانه و سرویس بهداشتی –  فضای بازی کودکان – پیاده رو

-  هزینه اجرایی پروژه : 12 میلیارد ریال

 

پارک طالقانی

-  مساحت پارک : 4000 متر مربع

-  مدت زمان اجرای پروژه : 6 ماه

-  این پارک شامل : 1900 متر مربع پیاده رو و 2100 متر مربع فضای سبز

-  هزینه اجرایی پروژه : 7میلیارد و 500 میلیون ریال

  لازم به ذکر است در ایام الله دهه فجر علاوه بر اجرای این پروژه ها، 7 پروژه دیگر نیز کلنگ‌زنی و افتتاح خواهد شد.

View the embedded image gallery online at:
http://www.ghaemshahr.ir/index.php/8-news/245-4#sigProId341c59667a

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

پروژه ها انجام شده

احداث رفیوژ خیابان جمنان

احداث پارک پیاده رو

احداث پارک بانوان

احداث رفیوژ در نقاط مختلف شهر

زیرگذر ایثارگران

پروژه المان سرلشکر شهید خلبان جعفر مهدوی

پروژه تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان

اطلاعات تماس

دفتر روابط عمومی:     ۴۲۰۷۶۶۰۷ (۰۱۱)
تلفن شهرداری مرکز:     ۴۲۰۸۴۲۲۰ (۰۱۱)
شماره دورنگار:     ۴۲۰۸۴۲۱۹ (۰۱۱)
سامانه پیام کوتاه:     ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۳۷
مازندران، قائم شهر، خیابان ساری، چهارراه ترک محله

شماره روابط عمومی: ۱۳۷
پست الکترونیک: info@ghaemshahr.ir

تاریخچه شهر

قائم‌شهر مرکز شهرستان قائم‌شهر یکی از شهرهای استان مازندران در شمال ایران می‌باشد. این شهر از سمت شمال و شمال غرب به شهرستان جویبار و شهرستان بابلسر و دریای مازندران (دریای خزر)، از سمت جنوب به شهرستان سوادکوه، از سمت غرب به شهرستان بابل و از سمت شرق به شهرستان ساری محدود است.در سال‌های دور شهرستان فیروزکوه و بخش‌هایی از شهمیرزاد، تا سال ۱۳۵۹ شهرستان سوادکوه و ۱۳۷۶ شهرستان جویبار بخش‌هایی از قائم شهر بوده که به شهرستان تبدیل شدند.Template Design:Dima Group