لینک

  مسابقات قرآن کریم در رشته های مختلف ترتیل خوانی ، قرائت، اذان و مفاهیم قرآن به میزبانی شهرداری قائم شهر و در سالن آمفی تاتر شهرداری برگزار شد.به گزارش روابط عمومی شهرداری قائم شهر، در روز یکشنبه مورخ ۱۷بهمن ماه سال ۹۵ مسابقات قرآن کریم در سالن آمفی تاتر شهرداری و به میزبانی شهرداری قائم شهر برگزار شد ،

حضرت آیت الله معلمی نماینده محترم مردم در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه محبوب شهرستان قائم شهر، علی نبییان معاونت محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرهاد عسگری مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری، رحیمی شهردار، احمدی رئیس شورای اسلامی شهر و تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر، مسئولین شهری و استانی در این مراسم حضور داشتند.

این مسابقه با حضور و ثبت نام ۱۶۰ نفر از کارکنان سراسر شهرداری های استان در ۲ بخش قرائت- ترتیل خوانی - اذان (ویژه برادران) و مفاهیم قرآن (ویژه خواهران) برگزار گردید.

احمدی رئیس شورای اسلامی شهر قائم شهر، در ابتدا ضمن خیرمقدم به حضار از دست اندرکاران این برنامه بزرگ قرآنی تقدیر و تشکر نمود و اظهار داشت : ما نیازمند ایجاد مکتب قرآنی در جامعه هستیم و تامل و تدبر در قرآن نشان می دهد که این کتاب آسمانی برای تمام اموری که در زندگی حائز اهمیت است و ما باید از خداوند بخاطر داشتن چنین نعمتی سپاسگذار باشیم و سر سجده و اخلاص بجا آوریم. حال که فرصت مناسبی است که خداوند نصیب ما نموده ما بایستی از شرایط استفاده کنیم و سطح قرآنی خویش را در مسابقات ارتقاء دهیم و فضای شهر و استان را معنوی و قرآنی نماییم و امیدواریم در سنگر خدمت خدا و خلق خدا همیشه سربلند باشیم.

نبیان معاون عمرانی استانداری مازندران، ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر و با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و جانبازان خاطر نشان کرد همکاران شهرداری تلاش زیادی برای شهروندان انجام می دهند تا مردم احساس کمبود نکنند.

وی اظهار داشت خدمات مانند اکسیژن برای مردم است و ما این موضوع را نمیتوانیم کتمان کنیم و از همکاران شهرداری بخاطر تلاش شبانه روزی تقدیر و تشکر میکنیم. در ادامه با تقدیر از برگزار کنندگان این مسابقه قرآنی اذعان داشتند که ما هرچه داریم از قرآن است و بزرگترین توفیق برای ما این است که زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران هستیم و در این نظام چشم گشودیم. جوانانی که رفتند و جان خود را برای میهن دادند و هنوز هم این فرزندان امام زنده اند ودر قالب مدافعان حرم از جان خود گذشته اند برای اینکه نام اسلام زنده بماند.

ایشان در پایان بهره‌برداری از ۷۵۸ پروژه ای که در زمان دهه فجر ۹۵ خبر داد و اظهار داشتند که این تعداد پروژه ها ۱۹۷ پروژه مربوط به اشتغال زایی برای شهروندان می باشد و امیدواریم همه در پناه قرآن باشیم و همیشه در جهت خدکت به مردم گام برداریم.

ابوشهیدین حضرت آیت اللّه معملی، ضمن خیرمقدم به حضار و تبریک به مناسبت ایام دهه مبارک فجر بیان داشتند : قرآن نور است و مجلس قرآن نورانی، اساس حرکت پیامبر بر پایه قرآن است، اگر این کتاب آسمانی نبود انقلابی بوجود نمی آمد و قرآن دستمایه نهضت، حرکت و راهنما برای رهبر انقلاب بوده است.

ایشان در ادامه،فرقان که از القاب قرآن میباشد را،میزان حق و باطل تفسیر کردند و بیان نمودند: کتاب نورانی قرآن راه گشا و راهنمایی است که انسان را از تاریکی و جهل به سمت نور سوق می دهد.

ایشان در ادامه روز ۲۲ بهمن ماه را روز قدرت نمایی خدا دانست و اعلام داشت کسانیکه استقامتشان سبب پیروزی انقلاب شده است، قرآن باوران بودند و ایراد داشتند نظام، پدیده ای مشابه انسان است و باید از آن مراقبت و محافظت شود و باید صاحبان این نظام که مردم هستند از آن مراقبت و پشتیبانی کنند. ایشان در پایان ازدست اندرکاران این برنامه پر فیض و نورانی تقدیر و تشکر نمودند.

رحیمی شهردار قائم شهر ضمن حضور در این محفل گرم و نورانی اظهار داشت، با توجه به توصیه قرآن کریم که همه را به مسابقه و پیشی گرفتن از یکدیگر در خوبی‌ها توصیه کرده است؛ لذا این مهم باید سرلوحه امور زندگی در تمامی ابعاد و زوایا قرار گیرد.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) برای رشد و تعالی روح و جسم انسان از روش برگزاری مسابقه استفاده می‌کردند؛ ازاین رو مسابقات قرآن و معارف اسلامی نیز با اهدافی مشخص و معین در تمامی مقاطع، برنامه‌ریزی و اجرایی می‌شود.

لازم به ذکر است در پایان از رتبه های برتر این مسابقات با اهدا جوایز و لوح ، تقدیر به عمل آمد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

پروژه ها انجام شده

احداث رفیوژ خیابان جمنان

احداث پارک پیاده رو

احداث پارک بانوان

احداث رفیوژ در نقاط مختلف شهر

زیرگذر ایثارگران

پروژه المان سرلشکر شهید خلبان جعفر مهدوی

پروژه تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان

اطلاعات تماس

دفتر روابط عمومی:     ۴۲۰۷۶۶۰۷ (۰۱۱)
تلفن شهرداری مرکز:     ۴۲۰۸۴۲۲۰ (۰۱۱)
شماره دورنگار:     ۴۲۰۸۴۲۱۹ (۰۱۱)
سامانه پیام کوتاه:     ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۳۷
مازندران، قائم شهر، خیابان ساری، چهارراه ترک محله

شماره روابط عمومی: ۱۳۷
پست الکترونیک: info@ghaemshahr.ir

تاریخچه شهر

قائم‌شهر مرکز شهرستان قائم‌شهر یکی از شهرهای استان مازندران در شمال ایران می‌باشد. این شهر از سمت شمال و شمال غرب به شهرستان جویبار و شهرستان بابلسر و دریای مازندران (دریای خزر)، از سمت جنوب به شهرستان سوادکوه، از سمت غرب به شهرستان بابل و از سمت شرق به شهرستان ساری محدود است.در سال‌های دور شهرستان فیروزکوه و بخش‌هایی از شهمیرزاد، تا سال ۱۳۵۹ شهرستان سوادکوه و ۱۳۷۶ شهرستان جویبار بخش‌هایی از قائم شهر بوده که به شهرستان تبدیل شدند.Template Design:Dima Group