لینک

در هفتمین روز از دهه مبارک فجر، آغاز عملیات اجرایی دوربرگردان دخانیات با حضور مسئولین شهری و استانی  برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری قائم شهر، عملیات اجرایی احداث زیرگذر ریلی دخانیاتبا هدف کاهش حوادث و تصادفات ریلی در روز دوشنبه مورخ 95/11/18با حضور نمایندگان محترم مردم قائمشهر، سوادکوه،سوادکوه شمالی، جویبارو سیمرغ در مجلس شورای اسلامی آقایان دکتررضیان و دکتر ادیانی، مهندس گران پاشا مدیرکل محترم راه آهن شمال، رحیمی شهردار، احمدی رئیس شورای اسلامی شهر و تنی چند از اعضای محترم شورا، مسئولین شهری و پرسنل شهرداری کلنگ زنی شد.

 

ترافیک شهری و عبور از روی ریل راه آهن هر ساله سبب ساز تصادفات متعدد برای وسایل نقلیه و حتی عابران پیاده می شود. این معضلات و خطرات ناشی از آن، از دیرباز تا کنون بوده و شهروندان با این معضل دست به گریبان هستند، به همین منظور و برای رفع این معضل ترافیکی، شهرداری با مشارکت اداره کل راه آهن شمال به دنبال ساخت زیرگذر بوده و هستند که یکی از این زیرگذرهاامروز کلنگ زنی شده است.

 

گفتنی است پروژه زیرگذر دخانیات با هزینه ای بالغ بر 30 میلیارد و 500 میلیون ریال و با همکاری اداره کل راه آهن شمال، با هدف ایمن سازی مسیر ، حفظ و امنیت در تردد عابرین پیاده، کلنگ زنی شد.

 

 این پروژه در مدت زمان 6 ماه به بهره برداری خواهد رسید و  شهروندانی که در مناطق پشت راه آهن سکونت دارند شاهد بازگشائی و بهره برداری از آن خواهند بود.

 

این پروژه به صورت باکسی اجرا خواهد شد و مشخصات آن به شرح زیر می باشد:

 

-       طول پروژه: 131 متر

 

-       طول باکس:  25 متر

 

-       ارتفاع باکس: 5 و نیم  متر

 

-       عرض خیابان : 7 و نیم متر

 

-       عرض باکس: 6 و نیم متر

 

درپایان مراسم نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، ضمن تشکر از اجرا و برگزاری چنین پروژه هایی در سطح شهر، خواستار توجه بیشتر مجموعه راه آهن شمال به منظر شهری و زیباسازی دو طرف ریل راه آهن با در نظر گرفتن ایمن سازی این محیط برای شهروندان، شدند. مهندس گران پاشا مدیرکل راه آهن شمال قول همکاری با شهرداری جهت رفع مشکلات شهروندان در این مناطق را دادند.

 

  لازم به ذکر است در ایام الله دهه فجر علاوه بر اجرای این پروژه ها، 6 پروژه دیگر نیز کلنگ‌زنی و افتتاح خواهد شد.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

پروژه ها انجام شده

احداث رفیوژ خیابان جمنان

احداث پارک پیاده رو

احداث پارک بانوان

احداث رفیوژ در نقاط مختلف شهر

زیرگذر ایثارگران

پروژه المان سرلشکر شهید خلبان جعفر مهدوی

پروژه تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان

اطلاعات تماس

دفتر روابط عمومی:     ۴۲۰۷۶۶۰۷ (۰۱۱)
تلفن شهرداری مرکز:     ۴۲۰۸۴۲۲۰ (۰۱۱)
شماره دورنگار:     ۴۲۰۸۴۲۱۹ (۰۱۱)
سامانه پیام کوتاه:     ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۳۷
مازندران، قائم شهر، خیابان ساری، چهارراه ترک محله

شماره روابط عمومی: ۱۳۷
پست الکترونیک: info@ghaemshahr.ir

تاریخچه شهر

قائم‌شهر مرکز شهرستان قائم‌شهر یکی از شهرهای استان مازندران در شمال ایران می‌باشد. این شهر از سمت شمال و شمال غرب به شهرستان جویبار و شهرستان بابلسر و دریای مازندران (دریای خزر)، از سمت جنوب به شهرستان سوادکوه، از سمت غرب به شهرستان بابل و از سمت شرق به شهرستان ساری محدود است.در سال‌های دور شهرستان فیروزکوه و بخش‌هایی از شهمیرزاد، تا سال ۱۳۵۹ شهرستان سوادکوه و ۱۳۷۶ شهرستان جویبار بخش‌هایی از قائم شهر بوده که به شهرستان تبدیل شدند.Template Design:Dima Group