لینک

زباله یکي از بحران ها که شهرهاي پرجمعيت کشور را تهديد مي کند ، درپي افزايش روز افزون جمعيت شهري و صنعتي شدن در چند سال گذشته این معضل جدي تر و همه جانبه تر شده است.

 

دفع بهداشتي مواد زائد مي تواند ضمن از بين بردن مناظر و طبيعت زيباي استان، جنگل ها و منابع طبيعي را تخريب و...منجر به آلودگي هوا،آلوده نمودن آب هاي سطحي و زير زميني شود و به طور کلي سلامت اکوسيستم آبي و خشکي را با خطر جدي مواجه سازد.

 

برای رفع  معضل زباله اخیرا" متخصصین و سرمایه گذاری  از کشور ترکه  بمنظور با حضور در محل دفن زباله قائم شهر حضور  یافته و به مذاکره در این خصوص پرداختند.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری قائم شهر، سرمایه گذاران ترکی در روز یکشنبه مورخ 17 بهمن ماه سال جاری  و با هماهنگی دفتر امور شهری و شوراهای استانداری دیداری با شهردار و هیئت همراه در خصوص مسئله مهم زباله شهر قائم شهر داشتند و از آن بعنوان یکی از بزگترین چالشهای زیست محیطی یاد کردند.

 

 

 

مهندس رحیمی شهردار قائم شهر اظهار داشت : متاسفانه شیوه دفن زباله تا به امروز به روش سنتی صورت گرفته و این خود عامل مهم مشکلات بعدی را شامل می شود , بوی بد ناشی از آن سبب انتشار این آلودگی به مرکز شهر ،اشتعال گازهای ناشی از فعل و انفعالات دفن زباله،مجاورت رودخانه و آلودگی های زیست محیطی و خطرات زندگی پرندگان و ... از دیگر معضلات این شیوه محسوب میگردد.

 

تیمی متشکل از کارشناسان ( با حضور مهندس عسگری مدیرکل دفتر امور شهری استانداری)وسرمایه گذار ترکی، اقدام به بازدید میدانی از محل دفن زباله نمودند و پس از جمع بندی شرایط ، مقرر گردید طرف ترکی تصمیم نهایی این بازدید میدانی را به شهرداری گزارش دهند.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

پروژه ها انجام شده

احداث رفیوژ خیابان جمنان

احداث پارک پیاده رو

احداث پارک بانوان

احداث رفیوژ در نقاط مختلف شهر

زیرگذر ایثارگران

پروژه المان سرلشکر شهید خلبان جعفر مهدوی

پروژه تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان

اطلاعات تماس

دفتر روابط عمومی:     ۴۲۰۷۶۶۰۷ (۰۱۱)
تلفن شهرداری مرکز:     ۴۲۰۸۴۲۲۰ (۰۱۱)
شماره دورنگار:     ۴۲۰۸۴۲۱۹ (۰۱۱)
سامانه پیام کوتاه:     ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۳۷
مازندران، قائم شهر، خیابان ساری، چهارراه ترک محله

شماره روابط عمومی: ۱۳۷
پست الکترونیک: info@ghaemshahr.ir

تاریخچه شهر

قائم‌شهر مرکز شهرستان قائم‌شهر یکی از شهرهای استان مازندران در شمال ایران می‌باشد. این شهر از سمت شمال و شمال غرب به شهرستان جویبار و شهرستان بابلسر و دریای مازندران (دریای خزر)، از سمت جنوب به شهرستان سوادکوه، از سمت غرب به شهرستان بابل و از سمت شرق به شهرستان ساری محدود است.در سال‌های دور شهرستان فیروزکوه و بخش‌هایی از شهمیرزاد، تا سال ۱۳۵۹ شهرستان سوادکوه و ۱۳۷۶ شهرستان جویبار بخش‌هایی از قائم شهر بوده که به شهرستان تبدیل شدند.Template Design:Dima Group